Pistorius, jemuž chybí obě nohy a běhá s protézami, je fenomenálním běžcem, který vstoupil do historie na loňských letních olympijských hrách v Londýně, kde závodil s běžci bez hendikepu.

Oscar Pistorius

Oscar Pistorius

FOTO: Profimedia.cz

Jeho hvězdnou kariéru a život ale obrátil naruby incident před svátkem svatého Valentýna, při němž v atletově domě přišla o život jeho přítelkyně Reeva Steenkampová. Pistorius ji zastřelil. Tvrdí, že si ji v noci spletl se zloději.

Soud ho obžaloval z vraždy, ale zároveň propustil na kauci. Minulý týden pak soudce podmínky stíhání na svobodě zmírnil a běžci povolil vycestovat na závody do zahraničí. [celá zpráva]

Fotografii trénujícího Pistoriuse pořídila už 24. března osoba, která šla kolem stadiónu Pretorijské univerzity. Atletův agent přiznal agentuře AP, že Pistorius běhá, jeho rodina ale tvrdí, že se k vážnému trénování nevrátil, protože je stále traumatizován smrtí Steenkampové. Mezinárodní atletický svaz mu nicméně tento týden povolil závodit, takže je možné, že se Pistorius zúčastní červencového mistrovství světa ve Francii.