Čtyřiašedesátiletý syn úředníkům tvrdil, že jeho matka zemřela před devíti lety přirozenou smrtí. On si však nemohl dovolit zaplatit jí pohřeb, a proto její úmrtí nenahlásil.

"Zemřela někdy v červnu roku 2001 v našem domě. Její tělo jsem umyl ve vaně a pak jí polámal kosti a strčil do batohu," vylíčil událost syn zesnulé.

Policie teď muže vyšetřuje pro podezření z trestného činu poškození lidského těla a nelegální příjem dávek náležejících jeho matce. Úřady navíc v posledních třech letech posílaly ženě extra příspěvek za dlouholetost, celkově v přepočtu asi 36 tisíc korun.

Japoncům "chybí" nejméně dvě stě stoletých

Podivný objev zdaleka není ojedinělý. Stejný výzkum už před pár týdny odhalil více než třicet let starou mumii muže, o kterém se předpokládalo, že by letos mohl oslavit 111 narozeniny. Smrt zemřelého ovšem rodina tajila a celou dobu pobírala jeho dávky [celá zpráva]

Ani ne týden na to japonské úřady zjistily, že oficiálně nejstarší žena Tokia, která by se dožila 113 let,  je ve skutečnosti již několik desetiletí pohřešována. [celá zpráva]

V důsledku těchto dvou zjištění se japonští úředníci rozhodli provést bližší kontroly. Už teď jim "chybí" dohledat asi dvě stovky stoletých občanů, jichž má v Japonsku žít odhadem 40 tisíc.