Hlavní obsah
Manželé Philpottovi u soudu Foto: Profimedia.cz

Zapálili dům, v němž spalo jejich šest dětí. Stráví dlouhé roky ve vězení

Mnoholeté tresty vězení vynesl ve čtvrtek korunní soud v britském Nottinghamu před manželskou dvojicí Mairead a Mickem Philpottovými a jejich přítelem Paulem Moselym. Soud trojici uznal vinnou ze zabití šesti dětí manželů, když shledal, že loňský požár domu v Derby byl žhářským činem.

Manželé Philpottovi u soudu Foto: Profimedia.cz
Zapálili dům, v němž spalo jejich šest dětí. Stráví dlouhé roky ve vězení

Soud označil za hlavního viníka otce dětí. „Vy jste byl vůdcem,“ prohlásila soudkyně Thirlwallová. "Nemáte žádný morální kompas," dodala.

Philpott, jenž měl s pěti ženami celkem 17 dětí, nesouhlasně kroutil hlavou, když soudkyně vyjmenovávala jeho předchozí násilné činy včetně pobodání jeho dřívější přítelkyně. V průběhu líčení se také ukázalo, že v době požáru byl tento 56letý nezaměstnaný muž na svobodě na podmínku po předchozí nebezpečné jízdě a napadení.

Philpottovi byl uložen doživotní trest, za mřížemi stráví minimálně 15 let, než bude moci být předčasně propuštěn. Jeho o 24 roků mladší ženě vyměřila soudkyně 17letý trest, podle stanice SkyNews ale bude propuštěna po odpykání si poloviny trestu. Trest v délce 17 let si vyslechl také 46letý Paul Mosely.

Soud již v úterý shledal trojici vinnou v šesti bodech obžaloby ze zabití, body se týkaly jednotlivých obětí - třináctiletého Duwaynea, desetileté Jade, devítiletého Johna, osmiletého Jacka, šestiletého Jesse, pětiletého Jaydena. Děti zemřely při požáru rodinného domu v Derby.

Manželé Philpottovi byli usvědčeni, že dům loňského 11. května nad ránem zapálili poté, co v hale domu rozlili benzín. Vinu chtěli svalit na bývalou Philpottovu milenku Lisu Willisovou, která se odstěhovala ze společné domácnosti a s níž se muž soudil o společné potomky. Smrt dětí ale neměli pachatelé v plánu. Manželé se s Mosleym domluvili, že do hořícího domu vniknou zadními dveřmi a spící děti zachrání. Plán ale selhal, plameny byly u dětí rychleji.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků