Hlavní obsah
Conchita Wurst vítězí v Eurovizi. Foto: Reuters

Za ukrutné povodně u nás může vousatá zpěvačka z Eurovize, tvrdí balkánské církve

Za nejhorší povodně na Balkáně za poslední století může rakouský transvestita Conchita Wurst, vousatá zpěvačka, která vyhrála televizní soutěž Eurovize. Podle patriarchů srbské a černohorské pravoslavné církve byla velká voda, která vyhnala z domovů více než 150 tisíc lidí a šest desítek jich připravila o život, božím trestem za hříchy společnosti, které Conchita ztělesnila.

Conchita Wurst vítězí v Eurovizi. Foto: Reuters
Za ukrutné povodně u nás může vousatá zpěvačka z Eurovize, tvrdí balkánské církve

Bůh podle patriarchů Irineje a Amfilohije „poslal deště, aby lidem připomněl, že se nemají dát na scestí“, a „potrestal je za jejich hříchy“.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Bůh takto smývá ze Srbska jeho hříchy,“ prohlásil Irinej. Představený černohorské církve Amiflohij dodal, že záplavy jsou znamením, že by lidé měli odmítnout Wursta stylizujícího se do Krista.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Conchita Wurst a její vystoupení v Eurovizi

Video: Reuters

Conchita vyhrála Eurovizi předminulý víkend s písní Rise Like a Phoenix. Bylo to teprve druhé vítězství rakouského zástupce v soutěži a dostavilo se po 48 letech. Conchita bezprostředně po udělení prvenství uvedla, že hlasováním pro ni dali evropští posluchači také najevo ochotu skončit se starými předsudky, „kráčet do budoucnosti a nedělat kroky zpátky“.

V Srbsku, Bosně a v Hercegovině už hladina Sávy klesá a zpomalilo se i stoupání Dunaje. Někteří z více než 150 tisíc evakuovaných se vracejí do svých domovů a začíná sčítání škod. Podle odhadů jsou mnohamiliardové.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Ze zatopeného Obrenovače se stalo město duchů

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků