Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Vraťte se za volant, píšou úřady milionu britských řidičů

Milionu řidičů velkých nákladních aut přišel úřední dopis s výzvou, aby se vrátili do práce. Mají tím pomoci zažehnat stávající logistickou krizi, která vyústila v nedostatek paliva na čerpacích stanicích napříč Spojeným královstvím.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Vraťte se za volant, píšou úřady milionu britských řidičů

„Píšeme vám a všem držitelům řidičských oprávnění pro velká nákladní vozidla (anglicky kategorie HGV pozn.red.),“ píše v dopise řidičům Charlotte Vereová z britského ministerstva dopravy.

„Těm, kdo řídí, bychom rádi poděkovali za neuvěřitelně důležitou roli, kterou nadále sehráváte v udržování pohybu zboží po celé zemi. Pokud už v sektoru nepracujete, rádi bychom vás požádali, abyste zvážili návrat. Vaše cenné dovednosti a zkušenosti nebyly nikdy tolik potřeba,” dodala Vereová.

Těm, kdo se vrátí, britské úřady slibují lepší pracovní podmínky, odměny i pracovní dobu na míru. Výzva navíc platí i pro ty, kteří už mají řidičské oprávnění pro velké nákladní vozy a soupravy prošlé.

„Mnozí zaměstnavatelé nabízejí výukové programy i v případě, že už vám oprávnění propadlo. Je možné si je obnovit ve třídách i při on-line výuce,” láká dále baronka Vereová v dopise, na který upozornil server Gazette Herald.

Dopis dostali i Britové žijící v Česku.

Foto: Facebook

Podle odborných odhadů chybí v tuto chvíli Britům nejméně 100 tisíc řidičů těžkých nákladních vozidel (HGV). Zatímco ještě v roce 2016 jich bylo na ostrovech 330 tisíc, teď jich je jen 236 tisíc, plyne z dat Národního statistického úřadu.

Nejviditelněji se to projevuje na frontách před benzinkami, ale nedostatek zboží hlásí i supermarkety nebo řetězce s rychlým občerstvením.

Současnou krizi s nedostatkem pohonných hmot nicméně nezpůsobil nedostatek jako takový, nýbrž panické tankování, k němuž se řidiči ve strachu z nedostatku uchýlili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků