Hlavní obsah
Zásahová jednotka RAID Larossiho Abballu zastřelila. Foto: Profimedia.cz

Vrah ve Francii si své oběti natáčel a vysílal živě přes Facebook

Vrah francouzského policisty a jeho ženy v Magnanville si své oběti natočil na video. Pětadvacetiletý Larossi Abballa na něm přemýšlí, co udělá s tříletým synem páru, který nakonec přežil. Video se nakrátko objevilo na Facebooku, uvedla stanice SkyNews.

Zásahová jednotka RAID Larossiho Abballu zastřelila. Foto: Profimedia.cz
Vrah ve Francii si své oběti natáčel a vysílal živě přes Facebook

Záběry se objevily na stránkách Facebook Live, kde mohou uživatelé sítě vysílat přímé přenosy. Podle nejmenovaného policejního zdroje na něm útočník nahlas uvažuje, jak má naložit s tříletým synem zavražděného páru.

Chlapec nakonec jako jediný přežil, podle zásahové jednotky RAID, která Abballu po několika hodinách krátce po pondělní půlnoci zabila, vyvázlo dítě bez zranění, ale je v šoku. [celá zpráva]

Na Facebooku, odkud jeho profil v úterý ráno zmizel, také Aballa podle agentury AP v nedávných příspěvcích zveřejnil videa kritizující Izrael a Saúdskou Arábii. Jako poslední na svém profilu zveřejnil upravené logo evropského šampionátu ve fotbalu, které se v těchto dnech koná ve Francii. Na logu byly podle AP zvýrazněné údajné zednářské a okultní symboly. Abballa k tomu asi 18 hodin před útokem připsal: „Někdo říká, že všude vidíme zlo!“ K jinému videu doplnil, že „z EURO bude hřbitov“.

Abballa byl dříve odsouzen za napojení na islámské radikály v Pákistánu a údajně byl ve spojení s extremisty verbujícími džihádisty do Afghánistánu a Sýrie. Už dříve dával najevo sympatie k Islámskému státu, což podle médií potvrdil během vyjednávání s policií.

Před pár měsíci si založil noční roznáškovou službu rychlého občerstvení nazvanou Dr. Food. Později si na internetu postěžoval, že se zákazníci nechovají hezky.

Související téma:

Larrossi Abballa

Foto: Reuters TV, Reuters

Agentura AP informovala, že policie v souvislosti s Abballovým činem zadržela dva lidi.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků