Hlavní obsah
Vatikán Foto: Stefano Rellandini, Reuters

Vatikán nevydá arcibiskupa obviněného ze zneužívání mladých chlapců

Polského arcibiskupa Józefa Wesolowského, který čelí podezření, že na karibském ostrově sexuálně zneužíval mladé chlapce, Vatikán nehodlá vydat cizí zemi k potrestání. V odpovědi na dotaz vznesený z Polska to ve Vatikánu prohlásil tiskový mluvčí.

Vatikán Foto: Stefano Rellandini, Reuters
Vatikán nevydá arcibiskupa obviněného ze zneužívání mladých chlapců

Polsko se loni v rámci žádosti o právní pomoc dotázalo Vatikánu, zda vede vlastní vyšetřování obviněného arcibiskupa a bývalého nuncia v Dominikánské republice Józefa Wesolowského a zda bude možné jeho případné vydání do vlasti. Lombardi  vyšetřování vedené Vatikánem potvrdil a prohlásil, že papežský stát své občany do ciziny nevydává. Wesolowského prý navíc plně kryje diplomatická imunita.

Podle dominikánské televize býval nuncius vídán na místech nechvalně proslulých prostitucí mladých hochů. V Polsku za pedofilii hrozí až 12 let vězení, za dětskou pornografii deset let. Podle polské televize TVN 24 Wesolowski uprchl z ostrova na falešné doklady a od té doby pobývá ve Vatikánu.

Lombardi prohlásil, že polský arcibiskup je ve Vatikánu vyšetřován za údajné kněžské prohřešky a za provinění podle vatikánského trestního zákoníku. O výsledcích šetření se nezmínil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků