Hlavní obsah
 

V troskách po zemětřesení našli po třech dnech dvě živé děti

Skoro tři dny od zemětřesení záchranáři v troskách našli živou tříletou holčičku. O několik hodin dříve zachránili z jiné budovy 14letou dívku, její sestra však podle deníku Hurriyet ve stejné budově zemřela. Zemětřesení, které minulý týden zasáhlo části Turecka a Řecka, už má nejméně 85 obětí, z toho 83 v Izmiru.

 
V troskách po zemětřesení našli po třech dnech dvě živé děti

Na řecké straně zůstávají jedinými oběťmi silného zemětřesení dva studenti, jejichž těla se našla pod zborcenou zdí na ostrově Samos.

Více než 3500 stanů a 13 tisíc lůžek bylo v Turecku poskytnuto lidem, kteří potřebují nouzové přístřeší, uvedl tamní úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací AFAD. Výstavba nouzového tábora stále pokračuje.

Podle úřadu AFAD se 962 lidí při otřesech zranilo, z nich ale více než 740 už bylo propuštěno z nemocnic. Tříletá holčička je 106. zachráněnou z trosek. Ve městě Izmir se podle listu Daily Sabah zřítilo nebo bylo vážně poškozeno 58 budov.

V sobotu se tureckým záchranářům podařilo z trosek osmipatrového domu vyprostit živou ženu a tři její děti. Poslední nalezené dítě je členem jejich rodiny. V neděli našli záchranáři v troskách živého sedmdesátiletého muže.

Páteční zemětřesení mělo epicentrum v Egejském moři, severovýchodně od ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) mělo zemětřesení sílu 6,9 stupně, americká geologická služba (USGS) uváděla 7,0 a seizmologická observatoř Kandilli v Istanbulu naměřila 6,9 stupně. V Turecku jsou zemětřesení častá. V roce 1999 dva silné otřesy zabily na severozápadě země na 18 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků