Hlavní obsah
Zásahová jednotka německé policie. Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

V Německu zadrželi dva syrské islamisty

Další dva Syřané podezřelí z toho, že se na straně extremistických organizací účastnili bojů ve své vlasti, byli v úterý zatčeni v Německu. Oznámilo to v Karlsruhe Spolkové státní zastupitelství.

Zásahová jednotka německé policie. Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
V Německu zadrželi dva syrské islamisty

Podle zprávy zveřejněné na webu státního zastupitelství jde o 30letého Abdulmalka A. a 23letého Mousu H.A. Starší z nich byl podle agentury DPA zadržen v Magdeburku a druhý v Berlíně.

Zatykače na podezřelé vydali vyšetřovatelé už minulý týden. Oba se v roce 2012 připojili k radikálnímu hnutí An-Nusra (dnes Fronta dobytí Sýrie), přičemž starší z nich byl velitelem jednoho oddílu.

Vojákovi prořízl hrdlo

Abdulmalk A. podle vyšetřovatelů o rok později přešel do řad Islámského státu (IS). Téhož roku podle všeho spáchal válečný zločin, když u města Tabka přinutil zajatého vojáka syrské armády vykopat hrob a pak mu prořízl hrdlo. Abdulmalk A. byl také v té době pověřen správou přehrady, které se i s Tabkou zmocnil IS.

Není jasné, kdy a jak se oba zadržení dostali do Německa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků