Hlavní obsah
 

V Berlíně vybuchla v autě za jízdy nálož, o terorismus nešlo

Nástražné výbušné zařízení zřejmě způsobilo v úterý ráno výbuch auta, které projíždělo berlínskou čtvrtí Charlottenburg. Při explozi zahynul řidič. O příčině exploze informovala s odvoláním na německou policii agentura DPA. Případ se vyšetřuje jako vražda, a ne jako teroristický čin.

 
V Berlíně vybuchla v autě za jízdy nálož, o terorismus nešlo

„Na místě je oddělení vražd, které případ převezme,” řekl mluvčí policie Michael Merkle. Policisté předpokládají, že šlo spíše o čin podsvětí než o terorismus. „Vyšetřujeme to ve vztahu k organizovanému zločinu. V tuto chvíli to nevypadá jako teroristický čin,” dodal.

Mnoho podrobností ale neuvedl: „K případu nemůžeme nic říci. Jsme teprve na počátku vyšetřování. Jsou tu forenzní experti, kteří opatrně prozkoumají auto.”

Dodal, že 43letý řidič byl přistěhovalec. Podle Spiegelu byl dříve vyšetřován pro podezření z distribuce drog.

Exploze za jízdy

Ohromná rána se ozvala v ulici Bismarkstrasse kolem osmé ráno. Policie zpočátku nevěděla, co se stalo, a myslela si, že došlo ke srážce vozů.

Pak policisté dospěli k závěru, že VW Passat explodoval za jízdy a až pak narazil do zaparkovaných aut. Domnívají se, že výbuch způsobila nálož umístěná v přední nebo pod přední částí vozu.


Policejní snímek auta po explozi

Výbuch byl tak silný, že passat vyhodil do vzduchu.

Napřed ale museli pyrotechnici zjistit, zda se v autě nebo v okolí nenacházejí jiné výbušniny.

Pyrotechnik v ochranném oděvu u auta, které poničila exploze.

Foto: Michael Sohn, ČTK/AP

Mluvčí hasičů řekl listu Bild, že museli z vraku vyprostit tělo řidiče. Exploze si kromě řidiče žádnou další oběť ani zraněné nevyžádala.

Policie vyzvala obyvatele, aby nevycházeli z domů. Bismarkstrasse je uzavřena.

Uzavření významné dopravní tepny bylo prodlouženo, což způsobuje značné zácpy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků