Hlavní obsah

Tým syrských uprchlíků se v Německu vrátil k cyklistice

Příležitost znovu trénovat dostal tým syrských cyklistů, kteří se před dvěma měsíci rozhodli ze své vlasti zdecimované válkou odejít do Německa a požádat tam o azyl. Syřané nově jezdí na velodromu v Berlíně, uvedla agentura Reuters.

Tým syrských uprchlíků se v Německu vrátil k cyklistice

„Jednou ráno tady stáli před halou a říkali, že chtějí jezdit, že doma byli závodními cyklisty,“ uvedl prezident Sportovního svazu spolkové země Berlín Klaus Böger.

Svaz Syřanům poskytl vybavení a nyní pro ně hledá trenéra. „Sport lidi sbližuje,“ komentoval iniciativu hlavní trenér berlínského cyklistického svazu Dieter Stein.

Šestice Syřanů si nemůže vynachválit, že zase smí jezdit. „Je to úžasný pocit. Chceme trénovat každý den. V současnosti nemáme nic jiného, jen trénink a studium (němčiny),“ uvedl Tárik Maka, jehož snem je zúčastnit se mistrovství světa. Zatím se ale tým dostane k tréninku na velodromu pro 12 000 diváků jen jednou týdně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků