Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Tajné lety Aeroflotu obcházejí karanténu, tvrdí ruský tisk

Největší ruské aerolinky Aeroflot soustavně obcházejí zákazy cestování vyhlášené kvůli pandemii koronaviru, tvrdí tamní list Vědomosti. Odvolává se přitom na zaměstnance této a dalších leteckých společností i data monitorovacího serveru Flightradar24.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Tajné lety Aeroflotu obcházejí karanténu, tvrdí ruský tisk

V Rusku od konce března platí zákaz mezinárodních dopravních letů. Výjimkou jsou pouze repatriační lety, další výjimky musejí mít povolení federální agentury Rosaviacia i regulačního úřadu druhé dotčené země. Aeroflot nicméně každý týden létá z Moskvy do Frankfurtu, Paříže, Londýna, New Yorku, Soulu, Tel Avivu, Nice a Barcelony, podotýká list s tím, že naposledy přibyl Řím.

„Lety jsou registrované jako nákladní, ale se souhlasem Rosaviacije se na ně prodávají letenky,“ řekli Vědomostem pod podmínkou anonymity dva zaměstnanci Aeroflotu. Samotná společnost nechtěla informace komentovat.

Přestože prodej letenek není inzerován, poptávka je dle zasvěcených velmi vysoká. Objednat si je mohou jen lidé s povolením k trvalému pobytu v EU, aby po příletu prošli kontrolami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků