Hlavní obsah
Ozdoba do vlasů ve tvaru slunce. Foto: Juergen Karpinski, ČTK/AP

Stopy vykradení drážďanské klenotnice vedou k arabským klanům v Berlíně

Do krádeže skvostů z drážďanské klenotnice Grüne Gewölbe (Zelená klenba) jsou zapletené arabské klany v Berlíně, napsal ve čtvrtek list Berliner Morgenpost s odvoláním na zdroje blízké policejním kruhům. Prokuratura v Drážďanech potvrdila, že kriminalisté hledají možné souvislosti s krádeží stokilogramové zlaté mince z berlínského Bodeho muzea v březnu 2017, napsala agentura DPA.

Ozdoba do vlasů ve tvaru slunce. Foto: Juergen Karpinski, ČTK/AP
Stopy vykradení drážďanské klenotnice vedou k arabským klanům v Berlíně

V drážďanské klenotnici zloději použili zvláštní hydraulické zařízení, které například hasiči používají pro vyprošťování. Nástroj by měl pocházet z jedné firmy v Erlagenu, která je vyrábí. Jeden z členů arabského klanu byl nedávno odsouzen za vykradení této společnosti. Kromě toho jeden podobný přístroj někdo ukradl hasičům v Berlíně.

Vyšetřovací tým z Drážďan nyní podle Berliner Morgenpost zjišťuje, kde všude v Německu bylo při krádežích použito hydraulické nářadí od zmíněné bavorské firmy, případně zda nebylo toto vybavení někde ukradeno.

Na dopadení zlodějů, kteří v drážďanské klenotnici Grünes Gewölbe ukradli šperky nevyčíslitelné historické hodnoty, byla vypsána odměna 500 tisíc eur (12,8 milionu Kč). Osud lupu je stále nejasný a kvůli neprodejnosti šperků se mnozí odborníci obávají, že pachatelé drahokamy vytrhají a drahé kovy roztaví, aby předměty mohli rozprodat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků