Hlavní obsah
Souzené ruské hudebnice Pussy Riot Foto: ČTK/AP

Soud by měl být k punkerkám Pussy Riot shovívavý, vyzval Putin

Ruský prezident Vladimir Putin při návštěvě Londýna ve čtvrtek prohlásil, že soudně stíhané ženské punkové trio Pussy Riot by nemělo dostat tvrdý trest. Hudebnice čelí soudu kvůli vystoupení v moskevském chrámu, v němž zpívaly proti Putinovi. Propuštění Pussy Riot nově žádají i britští hudebníci z kapel The Who, Pulp a Pet Shop Boys.

Souzené ruské hudebnice Pussy Riot Foto: ČTK/AP
Soud by měl být k punkerkám Pussy Riot shovívavý, vyzval Putin

„Není nic dobrého na tom, co udělaly, ale nemyslím, že by měly být souzeny příliš přísně,“ prohlásil Putin v Londýně, kam dorazil neoficiálně na olympiádu. Je to jeho první návštěva Británie po sedmi letech. Setkal se během ní i s premiérem Davidem Cameronem. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Putin po sedmi letech navštívil Británii. Sešel se s Cameronem

Video: Reuters

Mladé punkerky Naděžda Tolokonniková, Marija Alechinová, Jekatěrina Samucevičová čelí obvinění z výtržnictví. V hlavním moskevském pravoslavném chrámu v únoru vystoupily s maskami na hlavách a přes aparaturu zahrály skladbu „Bohorodičko, vyžeň Putina“. Hrozí jim sedm let za mřížemi.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Punkerky z Pussy Riots čeká další den soudního přelíčení

Video: Reuters

Případ rozdělil Rusko, podle agentur žádají o shovívavost vůči punkerkám i někteří vysocí postavení představitelé vlády. Za hudebnice se postavilo i množství lidí v zahraničí, petice na podporu se podepisovala také v Česku a skupinu kromě jiných podpořil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Před čtvrtečním příletem Putina do Londýna pak k propuštění Pussy Riot z vazby vyzvali i zástupci tří britských hvězdných kapel v deníku The Times, jmenovitě Pete Townshend z The Who, Jarvis Cocker z Pulp a Neil Tennant z Pet Shop Boys.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků