Hlavní obsah
 

Slovenská hymna zpívaná česky je prý znevážením státního symbolu

Odvolání generálního ředitele Slovenské televize Václava Miky žádá bývalý poslanec Federálního shromáždění za Slovenskou národní stranu Štefan Paulov za odvysílání slovenské hymny zpívané česky v programu Celnice. Paulov podal na policii oznámení za znevážení státního symbolu.

 
Slovenská hymna zpívaná česky je prý znevážením státního symbolu

Od televize žádá zaplacení pokuty ve výši 7 tisíc eur (182 tisíc Kč) a veřejnou omluvu divákům.

„Hymna Slovenské republiky je státním symbolem ve smyslu ústavy a její použití tímto způsobem je porušením zákona. Bylo to velmi neuctivé, znevažující a jako občana se mě to dotklo,“ uvedl Paulov pro server pluska.sk

Bývalý politik napsal také dopis ministru kultury Markovi Maďaričovi, protože program vznikl za podpory ministerstva. „Do programu veřejnoprávní televize ministr nezasahuje,“ reagoval mluvčí resortu Jozef Bednár.

Česká undergroundová kapela P.ča z h.ven zazpívala ve zmíněném programu slovenskou hymnu česky. Členové skupiny uvedli, že slovenská hymna se jim moc libí. Zpěvačka tvrdila, že ji zpívá česky, protože slovensky neumí. „Z vašeho dopisu nevíme, zda vám vadí víc, že zpíváme slovenskou hymnu česky, nebo fakt, že si česká kapela dovolí hrát slovenskou hymnu,“ píše se ve stanovisku kapely.

Reakce lidí na sociálních sítích na slovenskou hymnu zazpívanou česky jsou většinou pozitivní. „Za tohle se může urazit pouze malá zakomplexovaná dušička, bez smyslu pro srandu a bez nadhledu. Ať si slovenskou hymnu zpívají třeba i mongolsky,“ píše Jozef. „Mně se ten song docela líbí,“ napsala Kristína. „Nacionalismus patří do 20. století,“ reagoval další Slovák

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků