Hlavní obsah
Billboard se slovenským prezidentem Foto: Ivan Vilček, Právo

Slovák se stydí za prezidenta Gašparoviče, dal to vědět na billboardu

Stydím se za svého souseda. Doufám, že se za chvíli odstěhuje, hlásá obří billboard na průčelí bratislavského domu u Prezidentského paláce. Billboard je namířen proti prezidentu Ivanu Gašparovičovi, který je na něm zobrazen jako klaun.

Billboard se slovenským prezidentem Foto: Ivan Vilček, Právo
Slovák se stydí za prezidenta Gašparoviče, dal to vědět na billboardu

K umístění billboardu se přihlásil Igor Kucej, který v domě u Prezidentského paláce bydlí. „Tímto billboardem jsem řekl vše. Stydím se za svého souseda,“ uvedl Kucej pro deník Nový čas. Kucej v minulosti zastával funkci pokladníka strany Slovenská demokratická a křesťanská unie.

Prezidentský palác v Bratislavě

Foto: Ivan Vilček, Právo

„Žijeme v demokratické společnosti, každý může vyjádřit svůj názor. V roce 2009 svůj názor vyjádřilo 1,2 miliónu občanů ve prospěch Ivana Gašparoviče,“ reagoval mluvčí hlavy státu Marek Trubač.

Billboard na domě u prezidentského paláce

Foto: Ivan Vilček, Právo

Když v roce 1998 odcházel z funkce první slovenský prezident Michal Kováč, byly nedaleko Prezidentského paláce umístěny hodiny, které mu odečítaly čas do ukončení funkce. K umístění hodin se přihlásili lidé blízcí tehdejšímu vládnímu Hnutí za demokratické Slovensko (HZDS). Tehdejší premiér a předseda HZDS Vladimír Mečiar byl tehdy s Kováčem v ostrém konfliktu.

Billboard se objevil na domě v době, kdy Gašparovič čelí kritice kvůli hrubce v textu v pamětní knize. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků