Hlavní obsah
Prezident Gašparovič na výstavě v Nitře Foto: Indonésské velvyslanectví na Slovensku

Slovenský prezident udělal hrubku v oficiálním zápise

Po internetu se rychlostí blesku rozšířila fotografie zápisu slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče do knihy návštěv na výstavě čajů a bonsají v Nitře. V krátkém textu se dopustil hrubky.

Prezident Gašparovič na výstavě v Nitře Foto: Indonésské velvyslanectví na Slovensku
Slovenský prezident udělal hrubku v oficiálním zápise

„Jsem rád, že jsem mohl navštívit tento dům krási,“ napsal Gašparovič. Kromě toho, že se prezident dopustil hrubky, vynechal také veškerou interpunkci, takže ve větě chyběla čárka a na jejím konci tečka.

Prezident Gašparovič zaměnil tvrdé y za měkké i.

Foto: Indonéské velvyslanectví na Slovensku

Fotografie z návštěvy prezidenta na výstavě zveřejnilo indonéské velvyslanectví na Slovensku. Snímek se okamžitě stal hitem internetu a prezidentova hrubka si vysloužila celou řadu nelichotivých komentářů.

Gašparovič se v minulosti proslavil také svými přeřeknutími, když například zkratku OSN rozluštil jako Organizace spojených nádorů, nebo když novinářce řekl, že to má „bílé na černém“.

Když se rozhodl podruhé kandidovat na funkci hlavy státu, řekl: „Rozhodnout se kandidovat do funkce prezidenta hlavy státu nikdy není jednoduché.“  V televizní diskusi se pak pochlubil, že „v průběhu 400 dní absolvoval cesty po Slovensku, což je téměř jeden rok.“

Bývalou hlavu katolické církve Benedikta XVI. pak prezident označil za Dominika XVI.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků