Hlavní obsah
Ruské tanky T-14 Armata při nácviku přehlídky v Moskvě Foto: Sergei Karpukhin, Reuters

Rusko poprvé vystaví nový tank Armata, bude ale za sklem

Rusko v příštích dnech poprvé vystaví nový tank Armata na zbrojní expozici na jižním Uralu, budoucí oporu ruských motorizovaných jednotek bude ale chránit skleněná zástěna, uvedla ruská agentura TASS s odvoláním na informaci ruského ministerstva obrany. Výstava Russia Arms Expo začne ve středu v Nižním Tagilu, očekávány jsou prý delegace z 65 zemí.

Ruské tanky T-14 Armata při nácviku přehlídky v Moskvě Foto: Sergei Karpukhin, Reuters
Rusko poprvé vystaví nový tank Armata, bude ale za sklem

Tank T-14 Armata se poprvé představil na letošní vojenské přehlídce na moskevském Rudém náměstí, věnované 70. výročí ukončení druhé světové války. Střední tank, který ruští zbrojní experti označují za senzační novinku, má rozšířit výzbroj ruských jednotek v roce 2018. Do konce desetiletí jich má být vyrobeno 2300 kusů.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Ruská armáda předvedla svou vojenskou techniku na přehlídce v Moskvě

Video: Reuters

Speciální vládní komise sice v červenci tank „odtajnila", aby mohl být v Nižním Tagilu vystaven, ale dovnitř se zatím nikdo podívat nesmí, napsala agentura TASS. ”Armata bude ohrazena skleněnou bariérou, nahlédnout dovnitř nebude možné," prohlásil šéf ruské zbrojní expozice Anatolij Kicura.

Tank je vyzbrojen dělem ráže 125 milimetrů a váží 50 tun. Podvozek má ale nosnost podstatně vyšší, a tak může na jeho platformě vzniknout bojové vozidlo pěchoty, samohybné dělo nebo obrněný transportér. Armata je údajně vybavena i technologií, která znemožňuje její zachycení radarem. Někteří ruští odborníci tank označují za „neviditelný".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků