Hlavní obsah
Prezident Ruska Vladimir Putin. Foto: Ria Novosti, Reuters

Ruská odpověď na krizi na Ukrajině a deklarovaná ochrana zájmů ruského obyvatelstva na poloostrově Krym pomohly zvýšit popularitu prezidenta Vladimira Putina. Ta se znovu dostala k rekordní úrovni z roku 2012. Rostoucí popularitu šéfa Kremlu v ruské společnosti potvrdily výsledky průzkumu agentury VCIOM. Putinovu činnost ve funkci hlavy státu schvaluje 67,8 procenta Rusů.

Prezident Ruska Vladimir Putin. Foto: Ria Novosti, Reuters
Putinova popularita je v Rusku rekordní

Podle analýz sociologů je příčinou Putinovy vysoké popularity právě politika vůči Ukrajině, a zejména podpora ruské menšiny na Krymu.

Rozhodný postup v ukrajinské krizi je důvodem vysoké Putinovy popularity podle 53 procent dotázaných. Přes 40 procent Rusů spojuje vysoké Putinovy preference s úspěšnou zimní olympiádou v Soči.

Dosavadní rekord popularity zaznamenal ruský prezident v květnu roku 2012, bezprostředně po svém znovuzvolení. Jeho politiku tehdy schvalovalo 68,8 procenta dotázaných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků