Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Alexei Druzhinin, ČTK/AP

Putin je vážně nemocný, tvrdí The Independent

Žádné návštěvy, žádná veřejná vystoupení a také žádné cesty. Tak vypadá podle deníku The Independent nynější program ruského prezidenta Vladimira Putina. Důvodem je špatný zdravotní stav šéfa Kremlu, napsal list. Objevují se dokonce informace, že pokud bude opětovně zvolen do prezidentského úřadu, nezvládne další funkční období.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Alexei Druzhinin, ČTK/AP
Putin je vážně nemocný, tvrdí The Independent

Problémy se zdravím byly patrné na Putinovi už minulý týden. „Měl velmi slabý hlas, kašlal a zadýchával se,“ líčí situaci list. Během své předvolební cesty na Sibiř měl Putin problémy s veřejnými projevy. Přeříkával se a byl nesoustředěný, popisuje Independent.

Spekulace o prezidentově zdraví a vážné chorobě razantně odmítl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Putin podle něj netrpí žádnou vážnou chorobou. „Pan prezident má svůj pracovní plán. Povinnostem se věnuje v Kremlu nebo v prezidentské rezidenci Novo Ogarevo,“ řekl Peskov. Podivně znějící hlas sváděl mluvčí na prezidentovo nachlazení.

Program na tento týden prezident zrušil v souvislosti s nedělní havárií stroje Saratovských aerolinií, při níž zemřelo 71 lidí, tvrdí Peskov.

Další funkční období nezvládne, zní prý z Kremlu

Není to poprvé, kdy se objevují spekulace o Putinově špatném zdravotním stavu. Na konci roku 2012 zrušil šéf Kremlu několik zahraničních cest a neobjevoval se na veřejnosti. Kreml pak tvrdil, že si Putin léčí staré "sportovní zranění". Tomuto vysvětlení tehdy věřil málokdo, připomíná list The Independent.

Putin není zdravotně natolik v pořádku, že zvládne v prezidentském úřadě další funkční období, píše The Independent s odvoláním na informace od zdrojů blízkých vedení Kremlu.

Putinovi bude letos pětašedesát a pečlivě dbá o svou pověst aktivního sportovce a příležitostného dobrodruha, který se nevyhýbá nebezpečným situacím a každoročně tráví část dovolené v mrazivé Sibiři.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků