Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Putin je postižen formou autismu, tvrdí studie Pentagonu

Ruský prezident Vladimir Putin je možná postižen takzvaným Aspergerovým syndromem, což je forma autismu, která jej nutí uchovávat si „maximální kontrolu” nad překonáváním krizových situací. To se pak odráží na jeho chování a rozhodování. Tvrdí to zpráva, kterou už v roce 2008 vypracoval Pentagon, ale která se až teď dostala na veřejnost.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Maxim Shemetov, Reuters
Putin je postižen formou autismu, tvrdí studie Pentagonu

Zpráva zároveň připouští, že hypotézu o Putinově postižení nelze potvrdit bez tomografického vyšetření mozku ruského prezidenta.

Armádní experti na základě Putinových výrazů, mimiky a řeči těla dospěli k závěru, že vývoj Putinova nervového systému mohl být v dětství narušen. Působí tak dojmem jisté fyzické nevyváženosti, jakož se i cítí nesvůj ve vztazích s jinými lidmi.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Tyto vážné problémy v chování neurologové označili za Aspergerův syndrom, což je forma autismu, která postihuje veškeré Putinovo rozhodování," tvrdí autorka zprávy Brenda Connorsová z vojenské školy námořní pěchoty.

Aspergerův syndrom patří podle internetové encyklopedie Wikipedia mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s celkově dobrým intelektem (u některých jedinců může být i velmi nadprůměrný) a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá bohatá, vývoj řeči není opožděn). Jedná se o celoživotní handicap.

Význam zprávy, kterou zveřejnil americký deník USA Today, však Pentagon bagatelizuje. Tvrdí, že dokument se nikdy nedostal na stůl ministra obrany ani jiných vysoce postavených činitelů.

Nicméně podle zprávy může být Putinův upřený pohled známkou neurologické vady a neschopnosti čelit vnějším podnětům. Ruský vůdce rovněž vykazuje jistou „přecitlivělost”, „silnou závislost na boji”, „chladné reakce” nebo působí „vystrašeným dojmem”, namísto adekvátnějšího sociálního chování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků