Hlavní obsah
 

Při opravě vatikánské budovy se našly kosti, možná ostatky záhadně zmizelých dívek

Během oprav jedné z budov diplomatického zastoupení Vatikánu v Římě byly nalezeny kosterní ostatky. V současné době je zkoumají experti v policejní laboratoři. Vyšetřovatelé se domnívají, že nález by mohl vnést světlo do 35 let starého případu zmizení dcery bývalého úředníka Prefektury Papežského domu, patnáctileté Emanuely Orlandiové, píše server týdeníku Focus.

 
Při opravě vatikánské budovy se našly kosti, možná ostatky záhadně zmizelých dívek

Dívka beze stopy zmizela 22. července 1983, když šla na hodinu klavíru, napsal server listu Corriere della Sera. O čtyřicet dnů později zmizela a nikdy se nenašla další patnáctiletá dívka Mirella Gregoriová.

Vyšetřovatelé chtějí především zjistit, zda se DNA shoduje ať už s jednou, nebo oběma pohřešovanými dívkami. Případy nebyly dosud uzavřeny.

FILE - In this May 27, 2012, file photo, demonstrators hold pictures of Emanuela Orlandi reading "march for truth and justice for Emanuela" during Pope Benedict XVI's Regina Coeli prayer in St. Peter's square, at the Vatican. The Vatican says human bones were found during renovation work near its embassy to Italy, reviving speculation once again about the fate of Orlandi, the 15-year-old daughter of a Vatican employee who disappeared in 1983. (AP Photo/Andrew Medichini, File)

Foto: Andrew Medichini, ČTK/AP

Teorií a dohadů, které provázely vyšetřování případu zmizení dívky, bylo mnoho. Případ Emanuely Orlandiové se spojoval s  Mehmetem Ali Agcou, který spáchal atentát na papeže Jana Pavla II.

Únosem dívky se mělo docílit jeho propuštění. Další z verzí bylo, že se otec dívky měl dostat k nějakým ožehavým dokumentům. Jinou verzí bylo spojení některých představitelů Svaté stolice s mafiány a „mocenská hra“ uvnitř vatikánských zdí. Nic z toho se však nikdy neprokázalo.

Plakátek s portrétem zmizelé dívky Emanuely Orlandiové

Foto: Uncredited, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků