Hlavní obsah
Hlídkující francouzští policisté Foto: Frank Augstein, ČTK/AP

Na útocích v Paříži, při nichž zemřelo 129 lidí, se přímo podílel ještě jeden člověk, který stále uniká. Podle agentury AP to v úterý prohlásili nejmenovaní francouzští zástupci.

Hlídkující francouzští policisté Foto: Frank Augstein, ČTK/AP
Po útocích uniká ještě jeden terorista

Vyšetřovatelé zatím pátrali pouze po Salahu Abdeslamovi, který atentátníky do Paříže doprovázel a pak se nechal kamarády vyzvednout a zavést zpět do Belgie, kde zmizel. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nyní tři zástupci z okolí vyšetřovaní pod podmínkou anonymity vypověděli, že uniká ještě jeden přímý účastník útoků. Není jasné, kdo by to mohl být.

Policii ale na stopu mohly navést nález třetího auta spojeného s útoky anebo prohlídka apartmánů v hotelu na jihovýchodním předměstí Alfortville, které si teroristé před útoky pronajali.

Černý vůz Renault Clio byl objeven v 18. obvodu na severu Paříže. [celá zpráva]

V Alfortville policejní akce probíhala do večera, upozornila televize SkyNews.

V Paříži v pátek útočilo sedm mužů - u fotbalového stadionu, v koncertní budově Bataclan a u nedaleké restaurace. Všichni ještě v noci zemřeli. Skupina ozbrojenců také střílela na několika dalších místech v centru, a není vyloučené, že to byli hledaní lidé.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků