Hlavní obsah
Ornella Muti Foto: Profimedia.cz

Ornella Muti by chtěla ruské občanství

Italská herečka Ornella Muti stojí o ruské občanství. O hereččině přání v úterý informovala agentura TASS. O tom, že jedna z nejkrásnějších hereček filmové historie zvažuje žádost o ruské občanství, se spekuluje už od roku 2016, kdy si v ruské metropoli koupila byt. Její právní zástupci uvedli, že žádost ještě nepodala.

Ornella Muti Foto: Profimedia.cz
Ornella Muti by chtěla ruské občanství

„Mám byt v Moskvě a povolení k pobytu, ale nemám ruský pas,” řekla v pondělí Muti. „Ráda bych získala ruské občanství. Proč ne?” odpověděla na otázku agentury TASS.

„Můj dědeček byl za carských dob lékařem a babička pianistkou. Někdo z rodiny i zpíval. Ruské kořeny by mohly zčásti vysvětlit, proč byla naše rodina tak umělecky zaměřená,” uvedla herečka.

Ornella Muti se narodila 9. března 1955 v Římě jako Francesca Romana Rivelli neapolskému novináři a estonské sochařce. V Hollywoodu sice neprorazila, ale v Evropě natočila osm desítek snímků, v nichž režiséři sázeli zejména na její tajemný sexappeal. Často lámala mužům srdce v komediích i dramatech, z nichž k těm známějším patří Kronika ohlášené smrti či Swannova láska.

Před několika lety si vysloužila trest vězení a pokutu 600 eur (15 500 korun), které jí soud vyměřil za podvod z prosince 2010. Tehdy odřekla divadelní představení kvůli údajné nemoci (poslala i falešnou neschopenku), aby se mohla zúčastnit v Petrohradě dobročinné večeře celebrit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Soud jí umožnil vyhnout se trestu vězení tím, že vedle pokuty zaplatí ještě 30 tisíc eur (772 500 korun) na pokrytí náhrady škod.

Charitativní večeře v roce 2010 se dále mimo jiné zúčastnili herci Gérard Depardieu, Vincent Cassel, Monica Bellucci, Kurt Russell, Sharon Stone či Mickey Rourke.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků