Hlavní obsah
Kancléřka Angela Merkelová na středečním zasedání německé vlády v Berlíně. Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Německo závodí s časem. Lockdown se prodlužuje

Německo prodlužuje uzávěru do 18. dubna a vyzývá své občany, aby pět dnů velikonočních svátků strávili doma a omezili kontakty na minimum. Snahou je zvládnout třetí vlnu pandemie covidu-19 řekla v úterý brzo ráno po dlouhém jednání se zemskými premiéry kancléřka Angela Merkelová.

Kancléřka Angela Merkelová na středečním zasedání německé vlády v Berlíně. Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Německo závodí s časem. Lockdown se prodlužuje

„Nacházíme se nyní ve vážné situaci,” uvedla Merkelová na tiskové konferenci. Německo podle ní závodí s časem a musí co nejrychleji proočkovat svou populaci. Merkelová prosadila přísnější opatření - po nárůstu nově nakažených koronavirem se tak upustilo od plánu postupného uvolňování.

Institut Roberta Kocha uvedl, že počet nově infikovaných za týden na sto tisíc obyvatel činil v pondělí 107 případů. Překročí-li přitom hranici 100 případů, jednotkám intenzivní péče začne docházet kapacita. V neděli ležely v Německu na lůžkách intenzivní péče 3000 lidí s nemocí covid-19.

Němci mají od 1. dubna pět dní strávit doma a omezit kontakty na minimum. Merkelové se však podle Reuters nepodařilo prosadit uzavření obchodů. Během velikonočních svátků nejsou povolena velká rodinná shledání. Setkat se mohou nejvíce dvě domácnosti nebo pět lidí. Vláda požádá církve, aby velikonoční bohoslužby vedly on-line.

Ekonomové mají za to, že prodloužením uzávěry se zotavení této největší evropské ekonomiky přesune z jara na počátek léta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků