Hlavní obsah
Ruský Suchoj Su-24 vystřeluje fléry. Foto: Shamil Zhumatov, Reuters

NATO se mimořádně sejde kvůli sestřelu ruského letounu u Turecka

Kvůli sestřelu ruského Suchoje Su-24 tureckou armádou se v 17.00 uskuteční mimořádná schůzka Severoatlantické rady, nejvyššího orgánu NATO. Požádala o ni Ankara, informovala Aliance. Je to první mimořádná schůzka na tak vysoké úrovni od padesátých let, uvedla agentura Reuters.

Ruský Suchoj Su-24 vystřeluje fléry. Foto: Shamil Zhumatov, Reuters
NATO se mimořádně sejde kvůli sestřelu ruského letounu u Turecka

„Na žádost Turecka dnes v 17.00 (SEČ) mimořádně zasedne Severoatlantická rada. Cílem této mimořádné schůzky je, aby Turecko informovalo spojence o sestřelení ruského letounu,” oznámila mluvčí NATO Carmen Romerová.

Aliance situaci bedlivě sleduje a je ve spojení s tureckými úřady.

Rusko událost označilo za vážný incident a trvá na tom, že jeho stroj se nacházel mimo turecký vzdušný prostor. Ruské zdroje tvrdí, že letoun zasáhla raketa odpálená ze země.

Podle Ankary se ruský stroj do tureckého vzdušného prostoru dostal navzdory opakovanému varování. Turecká tisková agentura Anadolu informovala, že oba piloti se katapultovali a trosky dopadly na pohraniční vesnici v syrské provincii Latákíja, kde operuje ruská a syrská armáda.

1) za X-B: Palmovka - Vltavská - Těšnov - Václavské náměstí - Karlovo náměstí - Anděl - Sídliště Řepy

2) Petřiny Hradčanská Špejchar

3) Kubánské náměstí - Koh-i-nor - Náměstí Míru - I. P. Pavlova - Karlovo náměstí (Linkaměla býtvedena tak, aby zajišťovala propojení všech tří tras metra)

4) Modřany - Palackého náměstí - Národní divadlo

5) Linka 207 měla být prodloužena ze zastávky Ohrada do zastávky Jarov

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků