Hlavní obsah
Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Na celoplošné testování půjdou Slováci podle abecedy

Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď v úterý potvrdil, že celoplošné testování obyvatel na koronavirus proběhne na Slovensku tuto sobotu a neděli, každý den od 7:00 do 22:00. „Poslední stěr se vykoná ve 21.30,“ upozornil Naď.

Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Na celoplošné testování půjdou Slováci podle abecedy

Lidé by se měli k testování dostavit podle abecedy. „Místní představitelé mohou určit i jiné pořadí. Některá města mohou jít podle ulic, to jsme nechali na samosprávách,“ dodal ministr obrany.

V nočních hodinách proběhne dezinfekce všech odběrných míst. K dezinfekci dojde rovněž po oba dny v době od 12:00 do 13:00.

K celoplošnému testování bude k dispozici 4901 odběrných týmů a přes 5000 odběrných míst. V některých menších obcích totiž nebude k dispozici celé dva dny samostatný odběrný tým, ale ten se bude přesouvat po menších vesnicích.

Testování bude bezplatné a dobrovolné. Určeno je pro obyvatele od 10 do 65 let.

„Občanům nad 65 doporučujeme, aby dodržovali domácí karanténu. Pokud ji dodržovat nebudou, tak také musí projít testováním,“ upozornil ministr obrany.

K celostátnímu testování přistoupí země po úspěchu pilotního testování v okresech Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín a v okrese Bardějov na severovýchodě Slovenska, které se konalo od 23. do 25. října. V pilotním testování ve čtyřech severních okresech Slovenska bylo od pátku do neděle testováno 140 945 lidí s pozitivním výsledkem 5594 z nich. To odpovídá 3,97 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků