Hlavní obsah
Ruský policista Foto: Tatyana Makeyeva, Reuters

Moskvan znásilňoval ženy, aby ukázal, že je třeba zvýšit bezpečnost

Moskevská policie zatkla osmatřicetiletého muže, který je podezřelý ze série znásilnění žen v okolí svého bydliště. Po dopadení tvrdil, že ženy přepadal jen proto, aby přiměl sousedy k souhlasu se zaměstnáním domovnice a s instalací kamer v domě v zájmu zvýšení bezpečnosti. Muži hrozí deset let vězení.

Ruský policista Foto: Tatyana Makeyeva, Reuters
Moskvan znásilňoval ženy, aby ukázal, že je třeba zvýšit bezpečnost

Podezřelý Alexandr Davydov, který pracoval jako strážce v supermarketu, podle vyšetřovatelů vždy sledoval svou oběť k výtahu, na kterém předem fingoval poruchu. Na schodišti pak ženu zastrašil nožem či paralyzérem, aby se nebránila.

Šokované oběti nedokázaly podrobněji popsat násilníka, který se jim držel za zády.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„V roce 2008 jsem přišel při dopravní nehodě o ženu. Od té doby žiji sám. Absenci kamer a domovnice v domě, kde žiji, považuji za nebezpečí pro mne i pro ostatní. Abych na to upozornil, rozhodl jsem se přepadat ženy. Začal jsem od našeho domu,” řekl podle serveru Newsru.com Davydov vyšetřovatelům.

Posléze začal ženy přepadat i v dalších čtvrtích: „Dělal jsem to proto, abych připoutal co nejvíce pozornosti k problémům bezpečnosti a aby se zprávy o přepadání žen rozšířily po celé Moskvě.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků