Hlavní obsah
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Merkelová: nehodlám měnit kurz, uprchlickou krizi zvládneme

Navzdory sílící kritice, která se na její hlavu snáší kvůli řešení uprchlické krize, nehodlá německá kancléřka Angela Merkelová na svém „optimistickém” kurzu nic měnit. Uvedla to ve středu večer v rozhovoru poskytnutém televizní stanici ARD. Kancléřka je i nadále přesvědčená, že Německo příliv migrantů do země zvládne.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Merkelová: nehodlám měnit kurz, uprchlickou krizi zvládneme

"Zvládneme to, o tom jsem pevně přesvědčená," uvedla Merkelová. Jejím úkolem jako spolkové kancléřky je v nastalé "historické zkoušce" prý hlavně "dát do toho všechno a mít optimismus i vnitřní jistotu, že jde o řešitelný úkol".

Merkelová v rozhovoru rovněž odmítla, že by uvažovala o zastavení příjmu uprchlíků v Německu. "Jak by to asi fungovalo? Nemůžete jen tak uzavřít hranici," prohlásila.

Kritika z vlastních řad

Kromě tisíců demonstrantů, kteří se účastní pondělních demonstrací organizovaných v Drážďanech hnutím Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) a středečních protestů svolávaných do durynského Erfurtu pravicově konzervativní stranou Alternativa pro Německo, musí Merkelová v poslední době čelit i tlaku z vlastních řad.

Nejsilnějším kritikem azylové politiky spolkové vlády je Horst Seehofer, bavorský premiér a předseda Křesťansko-sociální unie (CSU), která je sesterskou stranou kancléřčiny Křesťansko-demokratické unie (CDU). Dnes navíc zaslalo Merkelové petici vyjadřující nesouhlas s jejím konáním v uprchlické krizi 34 předsedů krajských sdružení CDU, starostů a zemských poslanců této strany z osmi spolkových zemí. Kancléřka podle nich jedná v rozporu s programem strany.

Německo se v současnosti potýká s nejsilnější přistěhovaleckou vlnou v novodobé historii. Letos vláda očekává 800 000 žadatelů o azyl, neoficiálně se hovoří až o 1,5 miliónu běženců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků