Hlavní obsah
 

Doněčtí separatisté si vytiskli vlastní osobní doklady

Samozvaná Doněcká lidová republika na východní Ukrajině vydala ve středu své první osobní doklady pro ty, kdo se rozhodli změnit své občanství a namísto ukrajinského se přihlásit k doněckému. První doklady rozdával vybraným mladým kráskám samotný vůdce separatistů Alexandr Zacharčenko. Informovala o tom agentura Reuters.

 
Doněčtí separatisté si vytiskli vlastní osobní doklady

Zacharčenko si doklad, který je podobný ruskému, vyzvedl jako první. Při té příležitosti prohlásil, že Ukrajina sice zavádí jiné nové občanské průkazy s biometrickými údaji, ale ukrajinské zákony ho nezajímají. „A co se týče této věci (zavádění dokladů - pozn. red.), tak mě vůbec nezajímají,“ dodal.

Mezi prvními, komu pak nový doklad vydal, byla Alexandra Muzurenková. „Konečně můžeme vážně ohlásit naši existenci a hrdě říct, že jsme občané Doněcké lidové republiky,” uvedla.

Pas samozvané Doněcké lidové republiky

Foto: Alexander Ermochenko, Reuters

Doněčtí separatisté vyhlásili vlastní republiku před dvěma lety. Původně tvořila konfederaci s dalším odštěpeneckým regionem, tzv. Luhanskou lidovou republikou. Konfederace se nazývala Nové Rusko. O rok později byl svazek zrušen na základě dohod o příměří uzavřených v Minsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků