Hlavní obsah
Foto: Libor Hajský , ČTK

Chorvatsko ruší povinné vstupní formuláře pro děti

Chorvatsko od středy zruší povinné vstupní formuláře pro děti. Jejich zrušení schválil v polovině března tamní parlament. Formulář zavedli Chorvati počátkem května loňského roku pro děti do 18 let, které cestují na Jadran bez rodičů.

Foto: Libor Hajský , ČTK
Chorvatsko ruší povinné vstupní formuláře pro děti

„Vypuštěním ustanovení (ze zákona) prakticky i formálně odpadne povinnost vybavovat nezletilé osoby, občany ČR, cestující do Chorvatské republiky například s příbuznými či v organizovaných skupinách, ověřenými písemnými souhlasy jejich rodičů, respektive jejich zákonných zástupců,“ uvedlo na svých internetových stránkách ministerstvo zahraničí ČR.

Podle odborníků na cestovní ruch bylo zavedení formulářů zásadní komplikací pro cesty Čechů do Chorvatska. Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura dodal, že formuláře vzbudily velkou nevoli i v Německu a Rakousku.

Formulář musel předložit každý, kdo cestuje s dítětem a nemá ho zapsané v cestovním pase. To jsou například prarodiče či organizátoři dětských pobytů. Formulář musel být úředně přeložený a s ověřeným podpisem.

Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenějším cílem českých rekreantů. Loni však počet českých turistů v Chorvatsku klesl o sedm procent na 629 000. Statistika pochází od Chorvatského turistického sdružení v České republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků