Hlavní obsah
 

Chlubil se na videu jízdou 200 km/h, policii tak dal proti sobě důkaz

Vychloubání přijde 36letého slovenského motorkáře draho. Trasu v délce 30 kilometrů mezi Trenčínem a Bánovcemi nad Bebravou projel za pouhých osm minut. Ručička tachometru během této jízdy ukazovala více než 200 km/h. Svou ďábelskou jízdu si motorkář natočil a videem se pochlubil na internetu. Netrvalo dlouho a skončil na policii.

 
Chlubil se na videu jízdou 200 km/h, policii tak dal proti sobě důkaz

Podle televize Markíza se zmíněná vzdálenost při dodržování všech předpisů dá projet asi za půl hodiny. Bezpečnostního analytika Mariána Ürgeho při zhlédnutí videa zarazilo, že v koloně, kterou motocyklista v obrovské rychlosti předjížděl, byli i policisté a situaci okamžitě neřešili.

„Očekával bych, že zapnou majáky a pustí se za ním, nebo že vysílačkou na motorkáře upozorní,“ uvedl a dodal: „Je to těžké hazardování se životem. Ten řidič je šílenec. Ohrožuje všechny kolem sebe“.

Policisté si nakonec motorkáře předvolali a uložili mu pokutu. Kvůli tomu, že neměl peníze na zaplacení, mu zadrželi řidičský i technický průkaz.

Pokud mu policie prokáže trestný čin obecného ohrožení, hrozí mu až desetileté vězení. Prokuratura bude rovněž prověřovat policejní hlídku, která nebezpečnou jízdu motocyklistu nenahlásila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků