Hlavní obsah
Flaperon z boeingu nalezli v červenci na francouzském ostrově Réunion. Foto: ČTK/AP

Byl flaperon na Réunionu ze zmizelého boeingu? Výrobce to není schopen potvrdit

Flaperon nalezený v červenci na ostrově Réunion v Indickém oceánu je z Boeingu 777. Jeho španělský výrobce nicméně není schopen potvrdit, že byl součástí letadla společnosti Malaysia Airlines, které loni v březnu s 239 lidmi na palubě zmizelo při přeletu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Uvedla to televize CNN.

Flaperon z boeingu nalezli v červenci na francouzském ostrově Réunion. Foto: ČTK/AP
Byl flaperon na Réunionu ze zmizelého boeingu? Výrobce to není schopen potvrdit

„Vyšetřovatelé jsou možná v koncích,“ komentovala zprávu stanice, podle níž se nedaří s jistotou říct, že flaperon, tedy kombinace křidélka a vztlakové klapky, je z malajsijského boeingu - jediného Boeingu 777 na světě, který se pohřešuje.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ačkoliv malajsijský premiér Najib Razak počátkem srpna ohlásil, že vyšetřovatelé „nezvratně potvrdili“, že byla po 515 dnech od zmizení stroje konečně nalezena jeho součást, experti z laboratoří ve francouzském Toulouse upozorňovali, že je třeba vykonat ještě další, potvrzovací zkoušky. Výzkumníci hovořili pouze o tom, že zatím existují „silné předpoklady“, že jde opravdu o hledané letadlo. [celá zpráva]

Vyšetřovatelé doufali, že španělská firma, která flaperon vyrobila, bude podle čísla na díle schopna potvrdit, že kus byl součástí malajsijského boeingu. Teď ale podle zdroje mezi francouzskými vyšetřovateli přišlo negativní vyrozumění. Flaperon je skutečně z Boeingu 777, ale nelze s jistotou říct, že z toho malajsijského. Nadále tedy zůstává u toho, že lze hovořit o jen o silné pravděpodobnosti.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Animace mořských proudů, které mohly zanést trosky na Réunion

Video: Reuters

Boeing na letu MH370 zmizel z radarů 8. března. Poslední záznamy naznačily, že se stroj po manuálním přenastavení kurzu stočil na jih. Vyšetřovatelé předpokládali, že se zřítil v odlehlé části Indického oceánu. Veškerá dosavadní pátrání však byla bezúspěšná.

Související téma

Boeing 777 společnosti Malaysian Airlines nad Polskem, archivní snímek

Foto: Stringer, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků