Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Brity před kouřením varují drastické obrázky na krabičkách cigaret

Britské úřady přitvrdily v tažení proti kuřákům. Od středy je varují také grafickými vyobrazeními ničivých účinků kouření na lidské tělo umístěných přímo na krabičkách od cigaret.

Foto: Profimedia.cz
Brity před kouřením varují drastické obrázky na krabičkách cigaret

Na obalech se tak poprvé objevil rudý, odulý nádor na mužském krku, plíce zbarvené do žlutohněda či povadle vyhlížející cigareta naznačující souvislost kouření a impotence. Obrázky nesmí chybět na žádné krabičce. Dosud tomu tak není proto, že se nevyprodaly staré zásoby.

Foto: Profimedia.cz

Obrázková varování mají doplnit psaná upozornění na škodlivé účinky kouření. Nápisy byly v uplynulých letech čím dál větší, což podle ministerstva zdravotnictví přineslo příznivé výsledky. Lakonické „Kouření zabíjí“ prý donutilo za pět let 90 tisíc kuřáků vytočit číslo pomocné linky. Vláda si slibuje, že nová varování odradí od kouření ještě víc lidí.

V Británii platí od loňského července zákaz kouření v uzavřených veřejných prostorách. Podle vládních statistik od té doby vzdalo kouření na 350 tisíc lidí. Přesto tento zvyk zůstává v Anglii největším zabijákem. Ročně kvůli němu předčasně zemře přes 87 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků