Hlavní obsah
Kamion s těly byl objeven v průmyslové zóně ve městě Grays u Londýna Foto: Hannah Mckay, Reuters

Britská policie pustila tři lidi zadržené kvůli 39 mrtvým v kamionu

Britská policie v sobotu propustila na kauci trojici lidí zadržených v souvislosti s nálezem 39 mrtvých v kamionu v britském hrabství Essex. jedná se o 38letého muže a 38letou ženu z Warringtonu a 46letého muže ze Severního Irska.

Kamion s těly byl objeven v průmyslové zóně ve městě Grays u Londýna Foto: Hannah Mckay, Reuters
Britská policie pustila tři lidi zadržené kvůli 39 mrtvým v kamionu

Policie trojici vyslechla kvůli podezření z trestných činů zabití a spiknutí za účelem obchodování s lidmi. Ve vazbě zůstává 25letý řidič kamionu, jehož policie v sobotu obvinila z 39násobného zabití, spiknutí za účelem obchodování z lidmi, spiknutí za účelem napomáhání nezákonné migraci a z praní špinavých peněz. Maurice Robinson se má v pondělí objevit před soudem.

Většinu z 39 mrtvých tvoří pravděpodobně Vietnamci. Vyplývá to z informací z venkovské oblasti, odkud oběti nejspíš pocházejí. Britská policie totožnost mrtvých ale zatím nepotvrdila. Podle vietnamského zpravodajského serveru VNExpress již 24 rodin nahlásilo místním úřadům, že pohřešují své děti.

"Děláme vše, co je v našich silách, abychom zjistili, jak 39 obětí této tragédie zemřelo," uvedl britský detektiv šéfinspektor Martin Pasmore. "Necháváme otevřené veškeré možnosti, pokud jde o národnost obětí. Žádáme každého, kdo by měl jakékoli informace, které nám pomohou při identifikaci, aby se nám ozval," dodal.

Těla našla policie v noci na středu v průmyslové zóně Waterglade v Grays východně od Londýna. Zpočátku uvedla, že se zřejmě jedná o Číňany, nicméně Peking tuto informaci nepotvrdil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků