Hlavní obsah
 

Al-Káida zakládá v Evropě lesní požáry, tvrdí tajná služba

Za vlnou ničivých lesních požárů na jihu Evropy v posledních měsících je podle ruské tajné služby koordinovaná akce buněk teroristické organizace al-Káida. Tvrdí to alespoň podle britského listu Daily Maily ruská tajná služba.

 
Al-Káida zakládá v Evropě lesní požáry, tvrdí tajná služba

Jen v posledním týdnu lesní požáry šířené silným větrem vedly k evakuaci 2000 obyvatel na východě Španělska. Evakuovaných však bylo ve Španělsku a také Portugalsku již mnohem více a obětí se počítají na desítky.

Server Telegraph tvrdí, že na al-Káidu jako žháře ukázal na setkání šéfů ruských služeb ředitel ruské agentury FSM Alexander Bortnikov: “Mělo by se vzít na vědomí, že zakládání lesních požárů v zemích Evropské unie je součástí nové tendence al-Káidy v duchu strategie tisíce řezů.”

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Kanárské ostrovy zachvátily mohutné požáry

Video: Reuters

Muslimští radikálové se tak podle něj snaží způsobit co největší ekonomické škody i podlamovat morálku obyvatel bez náročných příprav a vysokých finančních výdajů a náročného vybavení.

Al-Káida své stoupence vyzvala k zakládání požárů již v květnu nejen v Evropě, ale především ve Spojených státech. V časopise Inspire vyšel i návod, jak takový požár založit s pomocí jednoduché zápalné bomby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků