Moderátor ORF Christoph Feurstein rakouskému tisku prozradil, že Kampuschová je hezká dívka, její tvář se však jen vzdáleně podobá počítačovému portrétu známému ze stránek novin.

Zaskočilo ho jak dobře mluví. "Vyjadřuje se bezvadně, mohl by se od ní něco naučit leckterý novinář," řekl Feurstein agentuře a dodal: "Natascha Kampuschová si před interview vyžádala papírový kapesník pro případ, že by jí během rozhovoru vyhrkly slzy. Ve skutečnosti ovšem použila kapesníky jenom proto, že byl nachlazená. Neplakala."

Případ unesené Kampuschové
Unesená dívka se v Rakousku dostala na svobodu po osmi letech
OBRAZEM: Unesená Natascha prožila 8 let v podzemní kobce
Testy DNA potvrdily totožnost unesené Nataschy
Natascha po návratu z kobky odmítá mluvit s rodiči
Unesená Natascha v prohlášení popírá, že by přišla o dětství
Podle přítele únosce vypadala Natascha šťastně a vesele
Otec unesené Nataschy chce odškodné

Jako prvnímu tištěnému médiu poskytla Kampuschová rozhovor už v pondělí rakouskému deníku Kronen Zeitung. Ten slibuje od svého čtvrtečního vydání pětidílný seriál rozhovorů, v němž má dívka prozradit podrobnosti o svém více osmiletém pobytu ve sklepním prostoru, o únosci Wolfgangu Priklopilovi, který po jejím útěku spáchal sebevraždu, o útěku, o prvních dnech na svobodě i představy o své budoucnosti.

Deník Kronen Zeitung píše, že Kampuschová překvapila jeho redaktorku Margu Swobodovou při zhruba dvouhodinovém rozhovoru pořízeném na utajeném místě "precizním způsobem vyjadřování, svou silou a jistotou".

Dvanáct dní po svém útěku na svobodu Kampuschová rozhodně nepůsobí jako zakřiknutá dívka a ohromí spíše svou rázností a chutí do života, píše Kronen Zeitung.

Natascha na ČT2

Rozhovor s Nataschou Kampuschovou odvysílá ve čtvrtek od 21 hodin na ČT2 i Česká televize.