"Jistě, v mnohém ohledu se mé dospívání od běžného života mých vrstevníků lišilo, ale v principu si nemyslím, že by mi něco zvláštního uniklo. A na druhou stranu jsem se navíc neučila kouřit, pít a nenavazovala pochybné známosti," napsala nyní osmnáctiletá dívka, jež byla v březnu 1998 unesena cestou do školy. Nedomnívá se, že jí Priklopil ukradl dětství.

Smrti Priklopila, který spáchal sebevraždu záhy poté, co dívka utekla, lituje. Zdůvodnila to tím, že Priklopil "byl součstí jejího života, což je důvod, proč za ním svým způsobem truchlím".

Vařila únosci

Se svým věznitelem, čtyřiačtyřicetiletým technikem Wolfgangem Priklopilem, si prý mohla povídat, někdy s ním snídala či mu pomáhala s domácími pracemi a vařit. "Metaforicky řečeno, nosil mě na rukách, ale také mě pošlapával. Každopádně jsem mu nemusela říkat veliteli, jak se někde objevilo," odmítla některé informace z tisku. Priklopil "nebyl můj pán, ačkoli jím chtěl být. Byla jsem dost silná", vysvětlila. 

K údajnému sexuálnímu vztahu se nevyjádřila. Na intimní otázky nemíní odpovídat. "Když budu cítit potřebu, tak to možná jednou řeknu svému terapeutovi, možná někomu jinému nebo třeba nikdy nikomu. Intimita patří jen mě samé."

Natascha Kampuschová požádala média o určitou dobu na to, aby se přizpůsobila nové situaci: "Každý po mně chce rozhovor, ale dejte mi, prosím, čas, abych se s tím mohla srovnat hlavně sama v sobě. " zdůraznila.

Případ unesené Kampuschové
Unesená dívka se v Rakousku dostala na svobodu po osmi letech
OBRAZEM: Unesená Natascha prožila 8 let v podzemní kobce
Testy DNA potvrdily totožnost unesené Nataschy
Natascha po návratu z kobky odmítá mluvit s rodiči