Případ se podle vyšetřovatelů stal v pátek večer v zalesněné oblasti poblíž hřiště. Je to čtvrť nedaleko centra města, kde je nejen hotel, ale také řadové vilky a domy se zahradami. Pachateli jsou tři čtrnáctiletí chlapci a dva dvanáctiletí původem z Bulharska. Podrobnější informace policie ani státní zastupitelství nechtělo sdělit vzhledem k věku pachatelů. Podezřelí byli během víkendu vyšetřováni. Mladší byli později předáni rodičům, protože nejsou trestně odpovědní, napsal Focus.

Hromadné znásilnění dětmi vyvolalo v Německu diskusi o dalším snížení trestní odpovědnosti

Propuštěni byli nakonec také starší chlapci, ale na jednoho z nich byla uvalena vazba, protože se zjistilo, že už dříve se dopustil dvou případů sexuálních deliktů. Soud proto vydal zatykač a policie ho zadržela.

Třináctiletou Němku v lese znásilnila tlupa náctiletých chlapců

Oběť byla v sobotu propuštěna z nemocnice do domácího léčení. Vzhledem k ochraně dívky nebyly sděleny žádné další podrobnosti.

Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko začínají letní prázdniny až příští týden, ani jeden z údajných pachatelů do školy nepřišel a podle vyjádření školy se tam už nikdo z nich nevrátí.

Případ připomíná znásilnění 13leté dívky v dubnu 2018 ve Velbertu. Mladíci napadli školačku, když se vracela z návštěvy plaveckého bazénu. Pachatelé pocházeli z Bulharska a hlásili se k tamní turecké menšině. Byli odsouzeni k několikaletým trestům vězení.