Vévodkyně byla podle deníku Daily Mail převezena nejspíše do nemocnice The Portland, která patří k nejlepším v britské metropoli, ale současně i nejnákladnějším. Nejzákladnější ošetření v tomto zařízení začíná na částce 15 tisíc liber (450 tisíc korun), píše deník. V nemocnici přišly na svět dcery prince Andrewa princezny Beatrice a Eugenie.

Převoz Meghan do nemocnice byl přísně utajený, nevěděli o něm dokonce ani někteří členové královské rodiny, napsal deník. Není jasné, zda lékaři porod vyvolali, vévodkyně ale v nemocnici byla i přes noc a chlapec se narodil v 5.26 tamějšího času.

Pro toho maličkého byste dýchali, oznámil narození dojatý princ Harry
Je to kluk. Vévodkyně Meghan porodila

Pár už dříve avizoval, že by nerad zveřejňoval okolnosti narození svého dítěte. Oproti narozením všech třech dětí Harryho bratra Williama se jejich snímek s matkou neobjevil na veřejnosti v den narození. Princ Harry v pondělí narození dítěte sám oznámil novinářům a uvedl, že jej veřejnosti představí během několika dní.

Video

Expirované video

Pyšný otec princ Harry oznamuje narození svého syna

Dítě zatím nemá jméno, vévoda ze Sussexu přiznal, že s Meghan stále vybírají. Sázkové kanceláře, které se do té doby byly jisty, že se narodí holčička, nyní vyměnily seznamy a místo Ivy či Diany mohou lidé sázet na to, zda se dítě bude jmenovat například Arthur, Alexander, James či Albert. Tato jména jsou favorizovaná.

Potomek prince Harryho a Meghan zaujal sedmé místo v pořadí následnictví britského trůnu.