Po posádce zmizelého stroje Piper Malibu pátralo několik letadel i lodí na ploše více než 700 kilometrů čtverečních. Po letounu, pilotovi ani fotbalistovi, jenž se upsal týmu Cardiff FC britské nejvyšší soutěže, ani stopy.

Letadlo se rozpadá, poslal přes aplikaci zprávu vystrašený fotbalista Sala
Argentinský fotbalista Emiliano Sala

Argentinský fotbalista Emiliano Sala

FOTO: Profimedia.cz

Podle šéfa vzdušné pátrací jednotky Normanských ostrovů Johna Fitzgeralda už není téměř žádná naděje, že někoho objeví živého, a to ani tehdy, pokud se dvojici podařilo využít nafukovacího záchranného člunu.

Vzhledem k počasí je malá šance, že by kdokoli z lidí na palubě mohl být ještě živ: „Nenašli jsme žádné stopy po těch na palubě. Jestliže přistáli na vodu, je v tuto chvíli šance, že by přežili, naneštěstí mizivá.“

Stroj byl na cestě z francouzského města Nantes do britského Cardiffu. Z obrazovek radarů zmizel v pondělí večer.

Letoun Piper Malibu. Ilustrační foto

Letoun Piper Malibu. Ilustrační foto

FOTO: Profimedia.cz

Argentinská média zveřejnila záznam hlasové zprávy z mobilní aplikace WhatsApp přímo z paluby stroje, v níž fotbalista naznačil špatný technický stav letounu. „Právě jsem na palubě letadla, které vypadá, jako by se mělo rozpadnout. Pokud byste o mně neměli do hodiny a půl žádné zprávy, nevím, jestli by neměli poslat někoho, kdo by mě našel. Opravdu se bojím,” uvedl Sala na zvukové nahrávce. V pozadí je slyšet nastartovaný motor letadla.

O tom, že cosi na letadle nebylo v pořádku, svědčilo už to, že letadlo odstartovalo až napočtvrté.