„Řidič přežil, je v nemocnici v Janově,” řekl Novinkám Jan Polák a dodal, že řidič, který byl v kabině sám, není ohrožen na životě a komunikuje.

Jednatel společnosti SPED-IT Václav Zázvůrek později řekl agentuře ČTK, že řidič má zlomený nos, čtyři žebra a pohmožděné plíce. „Zatím zůstává v nemocnici a jeho transport bude možný nejdříve za pět dní,” poznamenal.

Agentura ANSA uvedla, že českému řidiči je 46 let a že je ve středně vážném stavu. 

Video

Expirované video

V Janově se za plného provozu zřítil dálniční most

Podle Zázvůrka muž, který u firmy pracuje osm let, vezl zrovna zboží na vykládku poblíž Janova. O tom, že kamion havaroval, se firma dozvěděla díky sledování polohy vozidla prostřednictvím GPS. Těsně před polednem se souprava podle GPS zastavila v inkriminovaném místě.

„Náš kamion jsme našli na fotkách na Twitteru, jak lezli do kabiny záchranáři. Takže jsme obvolávali všechny nemocnice. Z návěsu nezbylo vůbec nic,” uvedl Zázvůrek.

Odhadovaná škoda na soupravě je zhruba 2,5 milionu korun. „Vše se řeší přes pojišťovnu a škoda je již nahlášena,” dodal jednatel.

Video

Expirované video

Živě: V Janově se za plného provozu zřítil dálniční most

Polák uvedl, že do této oblasti jezdí společnost Sped-it velmi často. „Zabýváme se mezinárodní přepravou, takže sem jezdíme často. Žádné signály, že by tato trasa měla být riziková, že by se něco mělo dít, jsme neměli,“ dodal Polák.

Ministerstvo zahraničí v úterý odpoledne podrobnější informace o dalších Češích v oblasti nemělo. „Jsme v kontaktu s naší ambasádou v Římě, která celou situaci řeší, ta je ve spojení s naším honorárním konzulem, kterého máme v Janově. Nicméně zatím nemáme k dispozici informace, že by mezi oběťmi na životech nebo zraněnými měli být čeští občané,” řekla Novinkám tisková mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Kamión firmy Sped-It v troskách zříceného mostu.

Kamión firmy Sped-It v troskách zříceného mostu.

FOTO: Reuters

Kamión společnosti Sped-it

Kamión společnosti Sped-it

FOTO: Reuters