V obci Tatranská Javorina zasahovala záchranná brigáda hasičského a záchranného sboru z Humenného. Přívalový déšť strhl několik mostů v Tiché dolině a Malé Studené dolině.

Video

Stara Lesna povoden

Podle slovenského hydrometeorologického ústavu dosáhly hladiny řek v regionu 1. resp. 2. stupeň povodňové aktivity, ale v průběhu odpoledne měly klesající tendenci. Vážná zůstává situace na některých částech řek Dunajec a Poprad.

Hladina Dunajce dosáhla u Červeného Kláštera 356 centimetrů.
V obci Stará Lesná pod Vysokými Tatrami bylo kvůli povodni evakuováno téměř 300 lidí.

Voda způsobila škody také na horských chodnících. Horská záchranná služba na svém webu informovala, že byly uzavřeny Bielovodská a Javorová dolina.

Voda způsobila škody také na horských chodnících. Horská záchranná služba na svém webu informovala, že byly uzavřeny Bielovodská a Javorová dolina.

FOTO: Horská služba SR

Přívalové deště poškodily několik turistických stezek a voda zatopila také hotel Hills. Ve Staré Lesné voda strhla dva mosty.

„Potok, který obcí protéká, se vylil z břehů v důsledku špatné povětrnostní situace a začal zaplavovat jednotlivé ulice. Hasiči evakuovali téměř 300 lidí ze zaplavených chatových oblastí a místních domů do prostor školy a obecního úřadu,“ řekla mluvčí hasičů Katarína Križanová. Hasiči odváželi obyvatele a turisty terénními vozy, protože evakuační autobus se do obce nedostal.

Záplavy způsobily škody také na horských chodnících. Horská záchranná služba na svém webu informovala, že byly uzavřeny Bielovodská a Javorová dolina. Nad Rainerovou chatou na Tatranské magistrále ve směru do Malé Studené doliny a na Skalnaté pleso strhl Studený potok most. Magistrála je proto neprůchodná mezi Hrebienkem a Zamkovského chatou.

Velká voda smetla několik mostů.

Velká voda smetla několik mostů.

FOTO: Horská služba SR