Případu jeho úmrtí se budou věnovat detektivové protiteroristické brigády. Londýnská metropolitní policie uvedla, že je to z preventivních důvodů vzhledem k jeho minulosti a okolí. Dokud nebude provedena pitva, je Gluškova smrt označena za nevysvětlenou.

Gluškov pracoval v 90. letech jako náměstek generálního ředitele ruských státních aerolinek Aeroflot, které podle obvinění Moskvy spolu s Berezovským údajně připravil o stamilióny dolarů. V roce 1999, kdy se Berezovskij nepohodl s Vladimirem Putinem a uprchl do Británie, byl obviněn z praní špinavých peněz a podvodů.

Ve vězení strávil Gluškov pět let a propuštěn byl v roce 2004. Poté se odstěhoval také do Velké Británie, kde dostal politický azyl.

Server listu The Guardian napsal, že Gluškov poskytl v roce 2011 důkazy místnímu soudu ve prospěch Berezovského v jeho podnikatelském sporu s dalším ruským oligarchou Romanem Abramovičem, který s Putinem naopak udržuje dobré vztahy. Berezovskij obvinil Abramoviče, že ho obral v přepočtu o pět miliard dolarů.

Informace o smrti Gluškova přichází jen pár dnů poté, co byl v Salisbury otráven, zřejmě nervovou látkou zvanou Novičok bývalý ruský špión v britských službách Sergej Skripal se svou dcerou Julií. Britská vláda se domnívá, že je za útokem Moskva, ta to ale popírá. [celá zpráva]

Policie na toto konto uvedla, že neexistuje přímý důkaz, že by Gluškova smrt měla s otravou bývalého ruského agenta souvislost.

Podivná smrt miliardáře

Berezovskij zemřel v roce 2013. Jeho tělo bylo nalezeno oběšené v domě v hrabství Berkshire, kde žil. Gluškov vždy pochyboval o tom, že by oligarcha spáchal sebevraždu. V rozhovoru pro The Guardian uvedl, že verzi o sebevraždě nevěří. „Jsem přesvědčen, že byl Boris zavražděn. Mám naprosto odlišné informace než ty, které byly zveřejněny v médiích,“ řekl Gluškov.

Policie ale uvedla, že smrt Berezovského odpovídá oběšení a že nenašla stopy po žádném zápasu. Vyšetřovatel ale nevyloučil možnost, že se na jeho smrti podílel někdo cizí.

Pochybnosti do případu ruského miliardáře vnesl i Alexander Litviněnko, který byl v roce 2006 v Británii otráven pravděpodobně ruskými agenty. Ten v roce 1998 obvinil své nadřízené, že mu nařídili Berezovského zavraždit.

Litviněnko získal roce 2001 politický azyl v Británii, přijal britské občanství a pracoval pro tamější tajnou službu. Zemřel po útoku radioaktivním poloniem 210. Ještě před smrtí obvinil ze své vraždy Putina.