Zmizeli manželé Pascal a Brigitte Troadecovi ve věku kolem padesáti let, jejich 21letý syn Sebastien a 18letá dcera Charlotte.

KOMENTÁŘ DNE:
Potíže Bannonovy nacionalistické internacionály - Vyhlídky na úspěch nacionalistů a populistů v Evropě komentuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Bizarní burka - Postoj současných evropských elit k islámu analyzuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Policisté prohledali jejich opuštěný dvoupatrový dům a našli v něm stopy krve tří ze čtyř pohřešovaných členů rodiny. Krev se našla na mobilním telefonu osmnáctileté dcery Charlotte, na hodinkách matky Brigitte a pod schody.

Podle prokurátora se Pierra Sennese se zdá, že se někdo snažil zahladit stopy a věci v domě napovídají, že se rodina nikam nechystala. Postele byly rozestlány, na sušáku zůstalo oblečení a pračka byla plná mokrého prádla. V lednici se navíc kazí jídlo. „Jako by se život v domě zničehonic zastavil,“ řekl Sennes BBC .

Dvě auta Troadecových zůstala zaparkovaná před domem, Sebastienovo se ale stále nenašlo. Ve středu vyšetřovatelé oznámili, že nalezli poblíž města Brest asi 300 kilometrů severně od Nantes doklad a kalhoty jednoho z pohřešovaných. Další podrobnosti ale nesdělili.