Marcello řekl televizi Sky TG24, že mu volal jeho zaměstnanec, který byl v hotelu ubytován, ale v době neštěstí stál venku. „Volal mi a říkal, pomozte. Spadla lavina a hotel tu už není. Ztratil se, je pohřbený. Jsme tu dva, ale zavolejte záchranné týmy,“ líčil restauratér. Když prý ale volal na tísňovou linku, až do zhruba 20 hodin ho nikdo nebral vážně.

Kdy přesně byl hotel Rigopiano nedaleko města Pescara na úpatí Gran Sassa zavalen, stále není jasné. Stanice BBC a agentura Reuters referují o středečním večeru. Zemětřesení o síle 5,4 stupně Richterovy škály střední Itálii postihlo ve středu dopoledne. Země se zachvěla třikrát, pak ale zemětřesení doznívalo následnými otřesy. Lavinu nad hotelem, který se nachází asi 90 kilometrů od epicentra, tak mohl způsobit jeden z nich. Okolo tří desítek uvězněných lidí je již s velkou pravděpodobností po smrti. Záchranáři dosud vyprostili ostatky čtyř obětí.

Zavalený hotel Rigopiano

Zavalený hotel Rigopiano

FOTO: ČTK/AP

Přežil, ale co jeho rodina?

Jednoho z hostů zachránilo, že se v osudovou chvíli vracel pro něco do auta. Jeho ženu a dítě ale lavina zavalila a on teď zoufale čeká, až se k nim záchranáři dostanou. Zda to byl on, kdo volal výše citovanému majiteli restaurace, není jasné.

Vyprostit se dosud podařilo jen dva lidi. Jedním z nich je osmatřicetiletý Giampaolo Parete, který by měl být v pořádku. Druhý Fabio Salzetta byl silně podchlazený a záchranáři ho letecky přepravili do nemocnice. [celá zpráva]