„Při zvedání velké části trupu se našlo další tělo. Zjistilo se, že jde o kapitána letadla Romana Volkova,” cituje TASS úřední zdroj. Již před tím oznámili pátrači nález  dvou těl.

Část trupu se podařilo vyzvednout k večeru. Objeven byl za pomocí sonaru během dne. [celá zpráva]

Potíže s nabíráním výšky

Letadlo, které se v neděli asi dvě minuty po startu zřítilo do Černého moře, mělo podle vyšetřovatelů potíže s nabíráním výšky. Až do pádu se drželo velmi nízko. To nahrává názoru, že za jeho zřícením stojí technické potíže.

Pátrací člun ve vodách Černého moře nedaleko ruského Soči

Pátrací člun ve vodách Černého moře nedaleko ruského Soči

FOTO: Viktor Klyushin, ČTK/AP

Pátrači také objevili další části letadla včetně dvou řídicích jednotek, pětimetrového kusu trupu a okénka. Pátrání na hladině moře již skončilo a nyní se hledají trosky letadla na mořském dně v hloubce desítek metrů a v okruhu zhruba půl kilometru.

Těla jsou poškozena, k identifikaci odebírají DNA

Podle předchozí pátrací bilance bylo nalezeno 13 mrtvých z celkového počtu 92 lidí na palubě. Těla prvních deseti nalezených obětí byla již přepravena do Moskvy a jedno z nich už bylo identifikováno. „V Moskvě, kam ráno přiletělo první letadlo s těly mrtvých, začal proces identifikace. Známe totožnost u první oběti katastrofy,“ uvedl představitel moskevské nemocnice, aniž by zveřejnil její jméno, věk či pohlaví.

Z pozůstatků je odebírán genetický materiál k porovnání s příbuznými, což naznačuje, že těla byla pádem značně poškozena. Lékař dodal, že pomoc pozůstalým zajistí brigády lékařů a psychologů.