Tan byl na výměnném pobytu v Česku a chtěl vidět slovenské hory. Vzal si vůz z půjčovny a vydal se na Slovensko. Když 19. listopadu projížděl Nízkými Tatrami, vichřice začala vyvracet stromy, které padaly na silnici. Tan zastavil na okraji cesty, ale jeden strom zasáhl právě jeho vůz a singapurský student utrpěl vážné zranění hlavy.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Záchranáři bojovali o jeho život přímo na místě. „Když jsme ho našli, už nedýchal, ale zahájili jsme resuscitaci a byl převezen do nemocnice v Liptovském Mikuláši,“ řekl televizi Markíza jeden ze záchranářů. Tan po několika dnech svůj boj o život prohrál.

Jeho rodiče a bratr, kteří přicestovali ze Singapuru, rozhodli, že Tanovy orgány darují pacientům, kteří čekají na transplantaci. „Před osmi měsíci se nám svěřil, že by bez váhání daroval své orgány, pokud by zachránily další životy,“ řekl jeho bratr Malcolm. Slovenským pacientům tak rodina darovala jeho srdce, játra i obě ledviny. Tělo bylo poté zpopelněno. „Ztratila jsem syna, ale v mém srdci je hrdinou. Jeho duše žije v dalších lidech,” řekla Tanova matka Michelle.