Strašidelně vyhlížející klaun byl spatřen na vídeňském nádraží Praterstern. Maskovaný muž v úterý večer okouněl na nástupišti číslo dvě. Podle nepotvrzených informací rakouské mutace serveru Local při tom v ruce třímal mačetu. Když k nástupišti přijel vlak, klaun prý uprchl.

Nejedná se o první případ svého druhu v Rakousku. Pozorování děsivého klauna na parkovišti nahlásil už minulý týden vystrašený řidič ve spolkové zemi Štýrsko. Brzy ale vyšlo najevo, že se jedná o školáka, který si chtěl jen z někoho vystřelit. Jeho matka se později omluvila na Facebooku a slíbila, že hocha potrestá.

Lidé zveřejňují snímky klaunů na Twitteru

Vyděšený hoch skočil z balkónu

V dalších případech, které se v posledních týdnech množí napříč Evropou, se ale pozorování klaunů vysvětlit nepodařilo. Například ve Skaře ve Švédsku v sobotu osmiletý hoch, jenž byl sám doma, otevřel dveře rodinného domu, namísto matky ale spatřil klauna, jenž ho tak vyděsil, že běžel a skočil z balkónu. Kromě naražené nohy se mu naštěstí nic nestalo.

Další pozorování klaunů

Také proto švédská policie apeluje na občany, aby nevycházeli v klaunských převlecích. Se stejnou prosbou se na veřejnost obrátili také strážci zákona ve Spojeném království a klauni už postrašili i občany FrancieŠpanělska.

Další pozorování hlásí německý deník Bild.

Nejvíce pozorování je ale hlášeno ze Spojených států, odkud se tento trend rozšířil. Řetězec s rychlým občerstvením McDonald’s už kvůli tomu ze svých restaurací dočasně stahuje vlastní klauny, kteří jsou maskoty společnosti.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Tajemní klauni děsí Ameriku