Střílelo se kolem sedmé večer na ulici v čtvrti Fosie na jihu města. Několik svědků švédskému tisku řeklo, že dva skútry pronásledovaly automobil se čtyřmi lidmi. Auto narazilo do stromu a útočníci na skútrech, kteří měli zamaskované obličeje, na vůz zahájili palbu. ”Stříleli z automatických zbraní,” prohlásil svědek. Útočníci podle něj vypálili asi 20 ran.

Kulky zasáhly i některé domy v okolí. Policejní vyšetřovatel řekl místní rozhlasové stanici P4 Malmöhus, že v jednom za zasažených bytů bylo dítě. „Je zázrak, že v nemocnici není více lidí,“ uvedl Mats Attin. „Nejméně jedna kulka, ale spíše dvě pronikly do bytu a dítě těsně minuly. Mluvíme o pár centimetrech,“ dodal pro list Sydsvenskan.

Policie na místě střelby v Malmö

Policie na místě střelby v Malmö

FOTO: Tt News Agency, Reuters

Jeden z postřelených, kterého odvezla do nemocnice sanitka, zůstává i ráno v kritickém stavu. „Tři další zranění byli schopni se sami dostat do nemocnice. List Sydsvenskan napsal, že tyto tři zraněné odvezli do nemocnice místní obyvatelé ještě před příjezdem sanitek.

„Útočníkům se podařilo ujet na skútrech. Bylo zahájeno vyšetřování pro pokus o vraždu. Žádní podezřelí zatím nebyli zadrženi,” uvedla policie v prohlášení.

Krátce po 20:30 SELČ byla v Malmö nedaleko místa střelby slyšet silná exploze. Policie zatím nesdělila, co bylo její příčinou.